WYBIERZ JĘZYK : PL | EN

OK

Poradnik

Pielęgnacja mebli

 

Jeśli chcemy, aby meble służyły nam przez długi czas, zachowując swój oryginalny wygląd, musimy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację.
 
Podstawową zasadą właściwego użytkowania mebli jest natychmiastowe usuwanie świeżo powstałych zabrudzeń, ich regularne czyszczenie oraz stosowanie się do instrukcji dołączanych przez producentów, opisujących optymalny sposób pielęgnacji powierzchni. Na rynku dostępny jest szereg preparatów przeznaczonych do pielęgnacji różnego rodzaju tworzyw. Jeżeli stosujemy dany preparat po raz pierwszy, powinniśmy przetestować jego działanie na niewielkim obszarze w miejscu mało  widocznym. Wszystkie środki powinniśmy nanosić najpierw na ściereczkę, a dopiero potem na mebel. Sposób pielęgnacji i czyszczenia mebli zależy przede wszystkim od materiału, z którego są wykonane.
Należy pamiętać o tym, że meble są wrażliwe na wysoką temperaturę, dlatego nie powinno się ich umieszczać bezpośrednio przy grzejniku czy kominku. Na powierzchni stołów, biurek czy szafek nie wolno stawiać naczyń z gorącymi napojami bez uprzedniego podłożenia pod nie korkowych lub słomianych podkładek. Meble nie powinny być również wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Niechronione przed nadmiernym naświetleniem, mogą ulec odbarwieniu, a te obite tkaniną lub skórą - stracić kolor.
Jeśli będziemy odpowiednio dbać o meble, pamiętając o powyższych zasadach,  z pewnością będą nam służyć przez długi czas.

 

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE | COPYRIGHTS HELVETIA WIERUSZÓW 2011

PROJEKT I WYKONANIE PublicON