WYBIERZ JĘZYK : PL | EN

OK

Poradnik

Urządzanie sypialni

 

Jeżeli chcemy, by nasza sypialnia była miejscem prawdziwego odpoczynku i wyciszenia, musimy zadbać o jej odpowiedni wystrój. Warto urządzić ją nie tylko zgodnie z najnowszymi trendami, ale również kierując się wygodą i własnymi upodobaniami.
 
Aranżując sypialnię powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego stylu. Urządzenie wnętrza w stylu romantycznym sprawi, że wprowadzimy do pomieszczenia nastrój sprzyjający relaksowi i błogim snom.
O charakterze sypialni decyduje w dużej mierze łóżko. Wybierzmy na tyle duże, by można było czuć się w nim swobodnie. Do zregenerowania sił niezbędny jest również odpowiednio dobrany materac, który zapewni zdrowe ułożenie ciała podczas snu. Sypialnia to miejsce przeznaczone do odpoczynku, dlatego w tym wnętrzu najistotniejszy jest umiar. Nie należy dopuścić do tego, by nagromadziły się w niej zbędne sprzęty. Oprócz łóżka powinny się tu znaleźć stoliki nocne, szafa oraz komoda. Najlepiej by były utrzymane w tej samej estetyce, co łóżko.
Ważną rolę odgrywają również stylowe dodatki. Romantyczny klimat wprowadzimy dekorując łóżko poduszkami o różnej wielkości i fakturze. Warto zadbać także o odpowiednią narzutę oraz zasłony. Sypialnia stanie się przytulna, jeśli postawimy na kwiatowe motywy.
Pożądany klimat pomieszczenia uzyskamy dzięki zastosowaniu odpowiednich barw. Sypialnia powinna być wypełniona odcieniami, które nie rozpraszają uwagi i sprzyjają relaksowi. Do palety barw stylu romantycznego należą delikatne odcienie beżu, ciepłego brązu, różu oraz koralu. Jasne tony dodatkowo sprawiają, że pomieszczenie staje się optycznie większe.
Na koniec powinniśmy zadbać, także o takie detale, jak ramki na zdjęcia, wazony oraz właściwe oświetlenie. Najlepiej wypoczniemy korzystając z łagodnego i rozproszonego światła.
Dzięki odpowiednio dobranym meblom, a także dodatkom i  kolorom, urządzimy sypialnię sprzyjającą romantycznemu nastrojowi i zregenerowaniu sił po aktywnym dniu.

 

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE | COPYRIGHTS HELVETIA WIERUSZÓW 2011

PROJEKT I WYKONANIE PublicON